Sledujeme verejné obstarávanie za Vás!
verejné obstarávanie pre mobil: AppStore Google Play

eVestnik.eu

Dopyty

Možnosť zadávania dopytov na stránke

 

Systém verejného obstarávania je veľmi efektívny a umožňuje štátnym a verejným inštitúciám získavať tovary a služby za veľmi výhodné ceny. Určite existuje aj veľa kritizovaných oblastí ktoré môžu spôsobiť, že nakúpené tovary a služby nemusia byť vždy tie najvhodnejšie pre verejného obstarávateľa.

Pokiaľ systém funguje a je efektívny, nie je dôvod, prečo by ho nemohli využívať aj komerčné subjekty na získanie ekonomicky výhodných ponúk na dodanie tovarov a služieb. Vypracovanie požiadavky na verejné obstarávanie vyžaduje pomerne hlboké znalosti z danej problematity, je administratívne náročné a celý proces je pomerne zdĺhavý.

Náš systém eVestník.eu je veľmi jednoduchý, a požiadavku na verejné obstarávanie viete zadať v priebehu niekoľkých minút. Nie ste viazaní zákonom o verejnom obstarávaní a preto môžete svoj dopyt/výzvu kedykoľvek zmeniť alebo zrušiť. Zverejnením svojej výzvy na našej stránke sa podstatne zvyšujú šance na získanie dobrej ceny prípadne možnosť výberu z viacerých ponúk.

Zadávanie dopytov je bezplatné pre všetkých zaregstrovaných užívateľov nášho systému. Dôležité je správne identifikovať CPV kódy, ktoré presne charakterizujú oblasť vasej požiadavky.

Pri zadávaní dopytov nie ste viazaní zákonom o verejnom obstarávaní, ak sa vám nebude pozdávať ani jedna ponuka, môžete obstarávanie zrušiť. Zadávanie dopytov môžu realizovať aj verejní obstarávatelia napríklad na predbežné odhadnutie cien zákaziek. Každý zadaný dopyt bude zaslaný na všetkých záujemcov, ktorí sledujú výzvy verejného obstarávania v danej kategórii.

Kto môže zadať dopyt?

Zadávať dopyt môže bezplatne každý užívateľ portálu www.evestnik.eu Zadanie dopytu je veľmi jednoduché. Po registrácii do systému si kliknite na "Môj účet", následne na "Moje dopyty" a vyplňte jednoduchý formulár. Je dôležité správne vyplniť krátky popis dopytu, ktorý bude zverejnený pri každom dopyte a bude slúžiť záujemcom na rýchlu identifikáciu zaujímavých dopytov. Snažte sa čím lepšie špecifikovať predmet vašej zakázky, aby vás mohli prípadní dodávatelia lepšie identifikovať. Takisto je dôležité správne definovať dopyt pre prípad, že dodávatelia budú vyhľadávať podľa kľúčového slova.

Kto uvidí dopyty?

Dopyty sú na stránke zobrazované rovnakým spôsobom, ako všetky ostatné výzvy verejného obstarávania. Pokiaľ si užívateľ zaškrtne v Agentovi aj možnosť prijímania informácií o dopytoch, pri zadaní každého dopytu mu bude zaslaný Email. Dopyty sa takisto zobrazujú pri vyhľadávaní na kľúčové slovo alebo kategóriu. Každý užívateľ (aj neregistrovaný) uvidí váš dopyt (krátky nadpis dopytu). Aby sme zabránili zbytočnému posielaniu spamov na Emailovú adresu zadávateľa, detaily o vašom dopyte uvidia len platiaci užívatelia. Potencionálni dodávatelia vás už budú kontaktovať priamo na Email, ktorý ste uverejnili pri registrácii.